Grupa seniorów z Gmniy Główczyce na Senioriadzie Powiatowej z medalami na piersiach

 

Sobota, tj. 23 września 2023 r. była dniem pierwszej Powiatowej Senioriady. Senioriada miała miejsce w Jezierzycach w Hali Sportowej. Uczestniczyło w niej 13 drużyn seniorów z powiatu słupskiego. Gminę Główczyce reprezentowały 2 drużyny, tj. „Klub Seniora Złota Jesień” z Żoruchowa oraz „Stowarzyszenie Aktywni na Nowo” z Pobłocia. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku przy udziale Rady Seniorów Powiatu Słupskiego oraz Rady Seniorów Gminy Słupsk w ramach projektu „Srebrna Sieć II” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.   

 Otwarcia Senioriady dokonali: Starosta Słupski Pan Paweł Lisowski, Wójt Gminy Słupsk Pani Barbara Dykier, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Urszula Dąbrowska, Zastępca Przewodniczącego Rady Seniorów Powiatu Słupskiego Pan Grzegorz Grabowski oraz Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Słupsk Pan Bogdan Czerwiński.

Wszystkie drużyny zmagały się w licznych konkurencjach sportowych. W czasie tych zmagań wszystkim uczestnikom towarzyszyło mnóstwo emocji.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji zaprezentował się zespół „Zeppelinki” z Jezierzyc. W trakcie występu seniorzy świetnie się bawili tańcząc i śpiewając. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wydarzenia skorzystali z przygotowanego poczęstunku. Drużyny reprezentujące gminę Główczyce zajęły zaszczytne 4 miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, były również puchary dla trzech pierwszych drużyn oraz nagrody.
Senioriada odbyła się w pozytywnej atmosferze, której towarzyszyła dobra energia, sportowa zabawa i zdrowa rywalizacja, co w efekcie przyczyniło się do jeszcze większej integracji i aktywizacji środowiska senioralnego.

 

 

Seniorzy podczas konkurencji sportowych na hali.

Seniorzy podczas przygotowań do konkurencji.

Seniorzy w trakcie rywalizacji sportowych.

Seniorzy w trakcie rywalizacji sportowych

Seniorzy siedzący przy swoim stanowisku, oglądając inne zespoły

Seniorzy w trakcie rywalizacji sportowych

Niekompletne zdjęcie grupowe z uczestnikami Senioriady.

Seniorzy oczekujący na kolejną konkurencję